یک لحظه با …

بی نام و نشون ۵:۴۷ ب.ظ ۰

شهید محمد جواد رشیدی در سال ۱۳۴۴ در خانواده ای مذهبی و متوسط به دنیا آمد و تحت سرپرستی پدر و در دامان پاک مادر با اسلام آشنا شد . وی کلاس های درس را سپری نمود تا بیشتر و بهتر اسلام را بشناسد . در سال ۱۳۵۷ با شرکت در تظاهرات مخالفت خود را با رژیم طاغوت ابراز می داشت . فعالیت های چشمگیر او در این ایام قابل بحث است . در شرایطی که لیبرالهای خائن چهره روحانیت را خدشه دار می کردند، او به افشای آنان پرداخته و چند بار از طرف حامیان آمریکا مورد ضرب و شتم قرار گرفت . با فرمان امام خمینی به بسیج مستضعفین پیوست ؛ فنون نظامی را آموخت و به جبهه اعزام شد . او که عاشق امام بود و عمری را در جلسات قرآن شرکت کرده بود از حسین (ع) درس شهادت را آموخته بود و خون مطهرش در فتح خرمشهر به زمین ریخت و به دیدار حق شتافت و به آرزویش رسید .

فرازی از وصیتنامه تکان دهنده شهید که واقعا آدم رو میلرزونه …..

(محمد جواد رشیدی اعزامی از الیگودرز مقصد کربلا )
سلام و درود بر رهبر عزیزم که حاضرم اگر صد جان داشتم فدایش سازم ؛ سلام بر تو پدر و سلام بر تو ای مادر ؛ تو ای پدر و مادری که فرزندت را به قربانگاه خدا فرستادی و این امانتی که هرگز به شما تعلق نداشت صحیح و سالم به او بازگرداندی .
آری همه از خدائیم و به سوی او بازمی گردیم .
و افسوس و هزاران افسوس بر کسانی که در ذلت و خواری مردند و نتوانستند به ندای ((هل من ناصر ینصرنی)) حسین(ع) پیشوای آزادگان و امام شیعیان و الگوی شهادت طلبان جواب مثبت دهند . آری مادر هرگز افسوس مخور که چرا پسرت در جوانی از میانتان رفت . بلکه خوشحال باش که در زمره فاطمه و فاطمه گونه ها درآمدی . بخند و شاد باش و چراغان کن زیرا که مادران از تو درس خواهند گرفت .
آری پدرعزیزم تو هم به میان مردم برو و بخند و چراغان کن و استوار باش . و به جای اینکه مردم تو را دلداری دهند ، تو مردم را دلداری ده . و به آنها بفهمان که شهید زنده است و هرگز نمی میرد .
پدر و مادر سعی کنید که از هادی به خوبی مواظبت کنید و او را با اخلاق اسلامی آشنا سازید و آیه های قرآن را به او بیاموزید زیرا که جوان های فردای این انقلاب و ادامه دهنده راه شهدا همین کودکانند .

خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا
(( درود بر امام ))

والسلام
محمد جواد رشیدی
۲۶/۱۱/۱۳۶۰

فرستادن دیدگاه »

عضویت در خبرنامه

مطالب جدید بهشت مسلمین در ایمیل شما

به ما بپیوندیـــــد