توصیه پیامبر به فرد معتاد به گناه

admin ۶:۴۳ ب.ظ ۱

مکتب انتظار مثل همه مکاتب دیگر یک شرط ورود، کلاس درس، امتحان و یک مدرک دارد.

اسرائیل با داشتن  ۲۰۰ کلاهک هسته ای که ۱۰ تای آن برای نابودی زمین کافی است در مقابل حزب الله در ۳۳ روز و در برابر حماس در ۲۲ روز شکست خورد چون آنها امام حسین (علیه السلام) و امام زمان (عج) ندارند.

هیئت های مذهبی جایگاه ویژه ای دارند، رضاخان می دانست این هیئت ها چه ارزشی دارد برای همین این هیئت ها را تعطیل کرد.

خدا هم ریشه خاندان پهلوی را از زمین کند به طوری که قبر رضاخان هم اکنون تبدیل به دستشویی شده است. برای اداره هیئت ها به پول گنده نیاز نیست بلکه پول قلک های بچه ها در آن بابرکت می شود.

مارقین، ناکثین و مردم کوفه مدرک انتظارشان قلابی بود. شرط ورود به مکتب انتظار را صداقت است امروز صداقت در جامعه کم پیدا می شود مردم به گفتن دروغ مصلحتی می پردازند در صورتی که این امر حرام است.

دروغ کلید هر گناهی است، روزی جوانی به حضرت عیسی گفت می خواهم در معیت شما باشم حضرت قبول کرد.

حضرت عیسی به جوان پولی دادند تا نان بخرد. جوان رفت و سه نان خرید، اما در راه یکی از نان ها را خورد موقعی که برگشت حضرت عیسی فرمودند: چندتا نان خریدی؟

جوان گفت: دو نان؛ این جوان با دروغ خود در مرحله اول رد شد، جوانان امام زمان (عج) می فهمد که تو دروغ می گویی.

این جوان با دروغش باعث شد که حضرت عیسی دوباره به او پول ندهد. هنگامی که دوباره گرسنه شدند حضرت عیسی(علیه السلام) چند پرنده را کشت و خوردند بعد از خوردن یک معجزه نشان جوان داد و فرمودند می خواهی پرندگان را به حالت اول برگردانم؟

جوان گفت: می شود؟ حضرت فرمودند بله به اذن خداوند پرندگان به حالت اول بازگشتند حضرت رو به جوان گفت: چند تا نان خریدی؟ جوان دوباره گفت: دو نان و دوباره دروغ گفت.

در حدیثی از امام کاظم (علیه السلام) آمده است: از ما شیعیان نیست کسی که شبی یکبار به حساب خودش رسیدگی نکند جوانان از امشب قبل از خواب در رختخواب رو به قبله از صبح هر کاری انجام داده اید را به امام زمان (عج) بگویید. مرد و مردانه بگویید. همه تخلفات را بدون گفتن دروغ اگر جرات دارید بگویید در غیر این صورت انجام آن را ترک کنید. تا ۴۰ روز تمرین کنید ببینید چه اتفاقی می افتد

 

در منازل بعد دوباره به جوان معجزه نشان داد اما باز هم جوان با تعجب از دیدن معجزه ها دروغ می گفت و هر بار در پاسخ سوال حضرت عیسی در خصوص تعداد نان ها می گفت دو نان خریدم.

حضرت عیسی (علیه السلام) با جوان به خرابه ای رسیدند، حضرت عیسی (علیه السلام) از زیر خاک سه خشت طلا درآوردند جوان تا چشمش به خشت ها افتاد شروع به داستان درست کردن برای خود افتاد، حضرت عیسی (علیه السلام) فرمودند: هر کس راست بگوید این طلاها را به او می دهم، پرسید چند تا نان خریدی؟ جوان جواب داد سه نان؛ جوان برای بودن با حضرت عیسی (علیه السلام) راست نگفت اما برای طلاها راست گفت.

حضرت عیسی(علیه السلام) رو به جوان کرد و گفتند: تو برای من راست نگفتی بلکه برای طلاها راست گفتی طلاها مال تو و با من خداحافظ.

این جوان اینقدر بدبخت بود که با خود گفت طلا را به دست آوردم عیسی را برای چه می خواهم. بعضی ها هم نسبت به امام زمان (عج) این گونه اند. غافل از اینکه اگر امام نداشته باشیم نور نداریم اگر نور امام زمان(عج) در خانه نباشد هر چه بخریم زودتر به زمین می خوریم.

 

آن جوان که با حضرت عیسی(علیه السلام) بود برای با حجت خدا بودن راست نگفت بلکه برای طلاها راست گفت این جوان حتی یک کلمه نگفت آقا بایست اگر دیوار خانه ام از طلا باشد و امام زمانم نباشد خانه جهنم است.

اشکال ما این است که فکر می کنیم با پول همه چی داریم برای همین دل مهدی فاطمه(سلام الله علیها) را به دست نیاوردیم.

این جوان در راه دو رفیق پیدا کرد و گفت سه نفری بهتر می توانیم از طلاها مواظبت کنیم سه نفر برای طلاها برنامه ریختند، از بس برنامه ریختند گرسنه شدند یکی از آنها را فرستادن دنبال غذا آن فرد در راه فکر شیطانی به سرش زد و گفت بهتر است در غذاها سم بریزم و طلاها از آن من باشد و خودم چیز دیگری بخورم.

هنگامی که آن فرد برای تهیه غذا رفته بود آن دو نفر گفتند بهتر است او را بکشیم تا طلاها به ما برسد.

جامعه ای که در آن امام زمان(عج) نباشد همه به فکر حیله و فریب هستند. اگر تفکر مهدویت نداشته باشیم جامعه کلاه به کلاه می شود. طرف نماز را کوتاه کرد می گوییم چرا کوتاه می کنی؟ گفت حمد و سوره را خلاصه کردم. می گوییم چرا یک رکعت می گوید شک بین اول و چهارم بنا را گذاشتم رکعت چهارم. شک بین نماز اول و دوم بنا را گذاشتم نماز دوم؟

آخر برای چه کسی این گونه نماز می خوانید؟ نماز مال خود انسان است.

خوب وقتی نفر سوم با غذا برگشت آن دو نفر او را کشتند و غذای مسموم را خوردند و همان جا آن دو نیز مردند. مدتها گذشت؛ حضرت عیسی (علیه السلام) با یارانشان برگشتند و آنها را دیدند حضرت آن سه جنازه با سه خشت طلا را نشان یاران دادند و آنگاه دوباره خشت ها  را زیر خاک گذاشتند و گفتند: ای دنیا تا دست بشر در دست ولی خدا نباشد با دنیا خودش را می کشد.

اشکال ما این است که فکر می کنیم با پول همه چی داریم برای همین دل مهدی فاطمه(سلام الله علیها) را به دست نیاوردیم

 

شرط ورود به مکتب انتظار صداقت با خودمان و خدای خودمان است.

مشکلات خانوادگی به دلیل عدم داشتن صداقت است کسی که عادت به کلاه گذاشتن دارد سر امام زمان(عج) را هم کلاه می گذارد. کسانی که در زمان امام علی(علیه السلام) برای قدرت آمدند سر خودشان کلاه گذاشتند.

یک روز یک فرد معتاد به گناه نزد پیامبر (صلی الله علیه وآله) آمد گفت: یا رسول الله می خواهم دیگر گناه نکنم و خوب شوم. حضرت فرمودند فقط دروغ نگو من هر شب حالت را می پرسم.

دزد رفت صبح هنگامی که می خواست دزدی کند یاد حرف پیامبر (صلی الله علیه وآله) افتاد و با خود گفت اگر رسول خدا پرسید می توانم به ایشان بگویم دزدی کردم؟

سراغ مشروب رفت همین سوال تا اینکه همه گناهان را ترک کرد.

در حدیثی از امام کاظم (علیه السلام) آمده است: از ما شیعیان نیست کسی که شبی یکبار به حساب خودش رسیدگی نکند جوانان از امشب قبل از خواب در رختخواب رو به قبله از صبح هر کاری انجام داده اید را به امام زمان (عج) بگویید. مرد و مردانه بگویید. همه تخلفات را بدون گفتن دروغ اگر جرات دارید بگویید در غیر این صورت انجام آن را ترک کنید. تا ۴۰ روز تمرین کنید ببینید چه اتفاقی می افتد.

در دعای عهد هشت مدرک مکتب انتظار آمده است حضرت علی اکبر شبیه ترین فرد از نظر سیرت و صورت به پیامبر (صلی الله علیه وآله) است اگر ما نمی توانیم شبیه به صورت باشیم می توانیم شبیه سیرت باشیم مانند علی اکبر که دل پدر را در روز عاشورا شاد کرد شما هم دل پدرانتان را شاد کنید.

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان

 


 

منبع :

بیانات حجت الاسلام ماندگاری

یک دیدگاه »

  1. milad مرداد ۵, ۱۳۹۱ at ۱۲:۱۸ ب.ظ - پاسخ

    در کودکی بچه ای خلاف کار بودم به طوری که فکر کردن به آن روز ها مرا آزار میدهد اما به لطف خداوند و کرم او من امروز فردی نه چندان خوب ولی بهتر از گذشته ام
    من برگشتنم را مدیون دوستان با صداقتی میدانم که برای شکوفایی من از هیچ زحمتی دریغ نکردند و نمی کنند و نخواهند کرد

فرستادن دیدگاه »

عضویت در خبرنامه

مطالب جدید بهشت مسلمین در ایمیل شما

به ما بپیوندیـــــد