مصطفای شهید

mahdi ۴:۵۳ ب.ظ ۰

جان پاک دیگری  تقدیم درخت پاک انقلاب شد. خبرِ جان‌سوزی بود: شهید مصطفی احمدی روشن.
نگاه مظلوم فرزندش آتش جان را شعله‌ور می‌کند. اگر نبود آن صلابت کلام مادرش، آرام نمی‌شدم. در پاسخِ قساوت دشمن درنگ نمی‌کند. انسان را به یاد مادر وَهَب می‌اندازد. مادری که به‌جای شیون و گریه، با شجاعت سر فرزندش را به‌ سوی لشکر یزید پرتاب می‌کند که «ما آنچه در راه خدا داده‌ایم بازپس نمی‌گیریم…»
یاد مادر شهدای جنگ خودمان می‌افتم که به موقع چه استقامت‌ها کردند و دیده هم نشدند. فقط یک نفر را می شناسم که باز می‌کند این قصه‌ی نانوشته را:
«… این مادران شهدای زمان ما، حقیقتاً نسخه‌ی زینب را عمل و پیاده می‌کنند. بنده ندیدم، یا کمتر مادری را دیدم ـ مادرِ یک شهید، مادر دو شهید، مادر سه شهید ـ که وقتی انسان او را می‌بیند، در او ضعف و عجز احساس کند.» ۳/۱۹/۱۳۷۴
«… اگر این مادرها آن‌وقتى‌که جنازه‌ى بچه‌هاشان مى‌آمد ـ یا حتّى نمى‌آمد ـ آه و ناله می‌کردند، گله می‌کردند، یقه چاک می‌زدند، اعتراض به امام و اعتراض به جنگ می‌کردند، مطمئناً جنگ در همان سال‌هاى اول و در همان مراحل اول زمین‌گیر می‌شد. نقش مادران شهدا این است.» ۱۴/۱۰/۱۳۹۰
بار سنگین مصیبت از چشم‌‌‌های پدر پیداست. هنوز فرصت پوشیدن رخت عزا را به دست نیاورده که مقابل دوربین‌ها پیام انقلاب را به جهان صادر می‌کند.
امروز بعد از مدت‌ها بصیرت را دیدم. آنچه به هنگام سختی در بزرگان و خواص می‌جستم، همین‌جا، در میان همین مردم دیدم. دیدم که چطور با این‌همه رنج و بلا، حقیقت را به موقع و بی‌درنگ به رخ یزیدیان زمان می‌کشند و البته به یاد دوستان می‌اندازند.
صبح با او خدا حافظی می‌کند. پیش از ظهر قرار است باز رویش را ببیند . خبر شهادتش را می آورند… چند ساعتی نیست که این خبر همچون آتشی به جان خانواده و فامیل افتاده. چند ساعت برای مادری که سال‌ها پای بزرگ شدنش نشسته لحظه‌ای بیش نیست. مادر نمی‌خواهد اشک‌هایش را دشمن ببیند. تمام توانش را جمع می‌کند و با قدرت رو به خبرنگار که نه، رو به عالم می‌خروشد:
کشور پُر است از مصطفی‌ها. پسرش را مثل خودش تربیت خواهم کرد. ما نمی ترسیم و به راهمان ادامه خواهیم داد…
پیام ولی امر مسلمین
“این ترور بزدلانه که عاملان و طراحانش هرگز جرأت نخواهند کرد به جنایت کثیف و پلید خود اعتراف کنند و مسئولیت آن را بپذیرند مانند دیگر جنایات شبکه‌ی تروریزم بین‌الملل دولتی، با طراحی یا همراهی سرویسهای سیا و موساد عمل شده و نشانه‌ی به بن‌‌بست رسیدنِ استکبار جهانی به سردستگی آمریکا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی است. آنها در این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز نیز شکست خواهند خورد و به اغراض پلید و شریرانه‌ی خود دست نخواهند یافت. رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش که با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی چون مصطفای شهید رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یک جنبش تاریخی و برخاسته از یک عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به کوری چشم سران اردوگاه استکبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و اراده‌ی راسخ دنبال خواهیم کرد و پیشرفت رشک‌آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم کشید، و البته از مجازات مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ی آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم کرد.”
الحاقی

دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف باهدف ادامه راه شهید مصطفی احمدی روشن ودیگر شهدای هسته ای ایران خواستار تغییر رشته خود به مهندسی هسته ای شدند.
به گزارش البرز این تعداد از دانشجویان دانشگاه مذکور در مراسم وداع با شهید مصطفی احمدی‌روشن و طی روزهای اخیر در یک حرکت نمادین درخواست تغییر رشته به مهندسی انرژی شاخه هسته‌ای دادند تا نشان دهند که ترور دانشمندان هسته‌ای ایران آنها را نسبت به فعالیت برای پیشرفت فناوری هسته‌ای کشورمان دلسرد و بیمناک نمی کند.
مهرداد‌ بذر‌پاش، عضو شورای مرکزی مجمع فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی‌شریف ضمن اعلام این خبر، افزود: بیش از۹۰۰ تن از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها نیز خواستار همکاری داوطلبانه با سازمان انرژی اتمی شده‌اند.
به نوشته وطن امروز،جامعه دانشگاهی ایران در داخل و خارج کشور همچنان با صدور بیانیه‌ها و اطلاعیه‌هایی ضمن محکومیت اقدام مشترک جوخه‌های ترور رژیم صهیونیستی و آمریکا در ترور دانشمند شهید مصطفی احمدی‌‌روشن، اعلام کردند که با این شهید نسل سوم انقلاب میثاق می‌بندند که برای تحقق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران تمام همت خود را به کار بندند.
روز گذشته انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در استرالیا و نیوزیلند با صدور بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت دانشمند و پژوهشگر جوان کشور «مصطفی احمدی‌روشن»، این اقدام تروریستی را محکوم کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما دانشجویان یقین داریم که به گفته رهبر و مقتدایمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز، نخواهد توانست حرکت علمی شتابنده و عزم جوانان مومن و مصمم ایران اسلامی را حتی برای یک لحظه متوقف سازد، چرا که این حرکت برخاسته از یک عزم راسخ و غیرتی ملی است.
در ادامه این بیانیه آمده است: دانشمندان ایران سرافراز، پیشرفت‌های بزرگ و دستاوردهای رشک‌برانگیز ملت غیور خود را به رخ دشمنان زبون و حسود خواهند کشید و راه دانشمندان شهید خود را چون علیمحمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی‌روشن تا رهسپاری به دیار اسلاف پاکشان و امام(ره) و شهدا ادامه خواهند داد و بار دیگر به دشمنان ملت بزرگ ایران اعلام می‌داریم که همواره ادامه‌دهنده این جهاد علمی مقدس خواهیم بود و تا آخرین قطره خونمان بر عهدمان با شهدا پایدار خواهیم ماند و میثاقی دوباره خواهیم بست.‌
به نقل از البرز نیوز

فرستادن دیدگاه »

عضویت در خبرنامه

مطالب جدید بهشت مسلمین در ایمیل شما

به ما بپیوندیـــــد